1987’den

GÜNÜMÜZE…

Otomotiv sektörüne özel, tesis projelendirmesinden her ihtiyaca uygun ekipman seçimine, eğitimden mesleki yeterlilik belgelendirmesine kadar baştan sona “Üretici Standardında” çözümler…

1987’den GÜNÜMÜZE…

Hakkımızda

Bİrlİkte daha İlerİ gİtme

ÇABASIYLA GEÇEN 35 YIL

Bakırcı, Türkiye’deki otomobil plazalarının, mimari olarak bina tasarımı, servis bölümünün bakım onarım ekipmanlarının tedariki, bu ekipmanların satış sonrası hizmetleri, teknik personelin eğitimleri, mesleki yeterlilik belgelendirmeleri, servisin verimliği için iş geliştirme projeleri, sarf malzeme tedariki, servisin yedek parça danışmanlığı, özel servis yazılımı, otopark sistemleri, elektrikli araçlara dair şarj istasyonu tedariki ve güneş enerji sistemleri konularında çözüm üreten Türkiye’nin en geniş marka ve hizmet ağına sahip şirketidir.

Günümüzde 105 çalışanı ve 30’dan fazla distribütörlüğü olan Bakırcı, başta Türkiye olmak üzere, Azerbaycan, KKTC, Irak, Gürcistan, Türkmenistan, Togo, Özbekistan, Katar, ve ABD gibi ülkelerde de otomotiv tesisleri yapmaktadır. 

Üretici standartlarını esas alarak, sürdürülebilir hizmetler bütününü sektöre ve topluma değer kazandıracak şekilde sunmayı misyon edinmiş olan Bakırcı, faaliyetlerine bu doğrultuda devam etmektedir.

Büyüyen, kurumsallaşan ama ne olursa olsun hayatın içinde kalmaya ve işinin her ayrıntısına hakim olmaya çalışan Bakırcı, kendisini geleceği inşa etme yaklaşımıyla hareket eden “Stratejik Çözüm Ortağı” olarak ifade etmektedir.

Vİzyon

Detayda ve bütünde farklılaşarak,
en yüksek değeri sağlamak.

MİSYON

Üretici standartlarını esas alarak, rekabetçi ve sürdürülebilir hizmetler bütününü tüm paydaşlarımıza ve toplumumuza değer kazandıracak şekilde sunmak.

Yönetim Kurulu

Cihat Bakırcı

Yönetim Kurulu Başkanı 

23 yıllık eğitim hayatını Almanya’ da geçiren Cihat Bakırcı, 1987 yılında Berlin Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. Yeminli Tercüman olarak başladığı iş hayatına, Mimar olarak devam etmiş, 1989 yılında Cengiz Bakırcı tarafından kurulan Bakırcı şirketine ortak olarak katılmış olup Genel Müdürlük görevini üstlenmiştir. Bakırcı'nın yeni vizyonu ve yapılanması sürecinde, grubun Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Cihat Bakırcı, 1992 yılından beri İzmir Mimarlık Odası üyeliğinin yanında, Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası (AHK Türkiye) üyeliği ve TOBFED (Türkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu) Onur Kurulu Üyesi görevlerini de aktif olarak yürütmektedir.


Mehmet Karakoç

Yönetim Kurulu Başkan Vekili / CEO 

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği’nden mezun olan Mehmet Karakoç, çalışma hayatına 1992 yılında üniversite döneminde, otomotiv sektörü ile başlamıştır. 2002 yılında Bakırcı Otomotiv’e ortak olan Karakoç, aynı zamanda Satış ve Pazarlama Direktörü görevini üstlenmiştir. 2008 yılından itibaren şirketin iş geliştirme süreçlerini yönetmiş olup, 2020 yılında şirketin CEO’su olmuştur. Bununla birlikte TÜGİAD (Türkiye Genç İş Adamları Derneği) ve TOBB (Türkiye Odalar Borsalar Birliği) İstanbul Genç Girişimciler Kurulu’ nda aktif olarak uzun yıllar görev almıştır. Hali hazırda Bakırcı'daki yöneticilik görevinin yanında, TOBFED (Türkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu) Yönetim Kurulu Üyesi ve TOSDER (Tüm Otomotiv Servisleri Derneği) Yönetim Kurulu üyesi görevlerini de aktif olarak yürütmektedir. 2021 yılı itibariyle ise OSS (Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi olarak da göreve başlamıştır.


markus gronbach

Yönetim Kurulu Üyesi 

Rheinische Friedrich-Wilhelms-Univesity Bonn ve Paris Lodron Üniversitesi Salzburg Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Markus Gronbach, çalışmalarının ve araştırmalarının bir kısmını Kent Üniversitesi'nde doktora tezinde kullanmıştır. Almanya ve Avusturya'daki birçok tanınmış hukuk bürosu ile çalışan Gronbach’ın başlıca çalışma alanları şirketler hukuku, ekonomi hukuku, sözleşme hukuku ve havacılık hukukudur. Markus Gronbach, yönetim ve stratejik çözüm konularında hizmet veren GGA-Advisory GmbH şirketinin ortağıdır. Almanya'da Savunma Bakanlığı’nda bilgi/soruşturma ve hukuk başkanı olarak görev yapmıştır.


SİNAN SAİP BEL

Yönetim Kurulu Üyesi 

Sinan Saip Bel, otomotiv odaklı kariyerine 2003 yılında Türkiye'de BMW-MINI markalarında Servis Danışmanlığı yaparak başlamış, 2004-2008 yılları arasında ise Audi'de Satış Sonrası Bölge Şefi olarak kariyerine devam etmiştir. 2008 yılında Ferrari & Maserati markalarının resmi distribütörü olan Fer Mas Oto'da Satış Sonrası Hizmetler Müdürü olarak göreve başlayan Bel, 2014 yılı itibari ile şirketin Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur. 2017 yılında Fer Mas firmasındaki yöneticilik görevinin yanı sıra Alfa Romeo ve Jeep markalarının direktörlüğüne seçilen Bel'in hemen hemen tüm tanınmış otomotiv markalarındaki tecrübesi, kurmuş olduğu Masterpiece Auto Holding'i her markaya hizmet verebilecek duruma getirmiştir.


DAvıd james prıce

Yönetim Kurulu Üyesi 

Birleşik Krallık doğumlu olan David James Price, Cambridge Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra, yüksek lisansını London School of Economics' de tamamlamıştır. Yaklaşık 20 yıldır Orta Doğu’da ki pek çok şirkete hem danışman hem de yatırımcı olarak destek vermeye devam eden Price, Avrupa, ABD ve Körfez İşbirliği Konseyi’nde çok çeşitli yatırımlara imza atmıştır.


umut emirler

Yönetim Kurulu Üyesi 

Indiana Üniversitesi'nden Bachelor of Science (BS) derecesi ile mezun olan Umut Emirler, Uluslararası İş Geliştirme Enstitüsü Başkanlığı görevini yürütmüş ve iki ülke arasındaki ekonomik bağları kuvvetlendirmeyi amaçlayan Türk - Amerikan İş Adamları Derneği'nde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. UP Capital şirketinin kurucu ortağı olan Emirler, 20 yılı aşkın süredir çok sayıda şirkete (kurum, tröst, aile ortaklıkları, UHNW bireyleri) stratejik çözüm partneri olarak hizmet vermektedir.

RAKAMLARLA...

35+

 Yıllık Tecrübe

100+

Çalışan

11

Faaliyet Alanı

 35+

Distribütörlük

15.000+

Farklı Ürün

15+

Ülkede Faaliyet

3.500+

Müşteri

250+

Komple Tesis Kurulumu

9.500+

Teknisyen Eğitimi

4.000+

MYK Belgelendirme